Kamienica Smolenia 32

O inwestycji

O kamienicy

Kamienica z przełomu wieków XIX i XX w zabudowie pierzejowej, zlokalizowana w Śródmieściu Bytomia przy ulicy Smolenia 32.

Budynek frontowy jest podpiwniczony, 4 – kondygnacyjny z poddaszem użytkowym, ponadto w podwórzu zlokalizowany jest 3 – kondygnacyjny budynek mieszkalny. Z dwóch stron kamienica styka się z innymi zabudowaniami położonymi w ciągu ulicy. Istniejący dojazd z drogi publicznej odbywa się przez przejazd bramny.

Na parterze budynku znajdują się lokale użytkowe. Budynek posiadać będzie 2 klatki schodowe z wejściem od ulicy Smolenia oraz od podwórza. Nieruchomość posiada dostęp do wszelkich sieci i instalacji.


Szczegóły rewitalizacji

Przepięknie zrewitalizowana kamienica z przełomu XIX/XX wieku pełnić będzie funkcje obiektu mieszkalno – usługowego.

Docelowo powierzchnia mieszkalna będzie sprzedawana stopniowo jako poszczególne lokale.

Przedmiotem sprzedaży będą lokale mieszkalne w stanie deweloperskim. Inwestor zakłada także możliwość realizacji poszczególnych lokali w stanie „pod klucz”, na podstawie odrębnych porozumień zawartych z nabywcami lokali.

Inwestycja zakłada prowadzenie prac remontowo – budowlanych, dzięki którym przez długi czas zaniedbana i nieco zapomniana kamienica, dzięki starannym pracom renowacyjnym we wnętrzach odzyskuje dawny blask i znów stanie się perłą Śródmieścia Bytomia.

Rewitalizacja w porozumieniu z konserwatorem zabytków istniejącej na działce gruntu zabudowy, polegała na generalnym remoncie całej kamienicy, w szczególności na wymianie dachu, wymianie istniejących stropów drewnianych na żelbetonowe, wymianie wszystkich instalacji w budynku. Na parterze części frontowej rewitalizowanej kamienicy, ulokowanej od strony ul. Smolenia 32 mieszczą się dwa lokale użytkowe z przeznaczeniem na działalność handlowo – usługową. Na pierwszym, drugim oraz trzecim piętrze części frontowej remontowanej kamienicy znajdować się będą 3 lokale mieszkalne, zaś na zaadaptowanym poddaszu frontowej części kamienicy, w zależności od potrzeb, może się znajdować jedno duże mieszkanie, lub dwa mniejsze. Na pierwszym, drugim oraz trzecim piętrze budynku zlokalizowanego w podwórzu, znajdować się będą po 2 lokale mieszkalne.

Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.